CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İLGEZDİ: YÜKSEK PUANLILAR ELENDİ, HÜLLE İLE ATAMALAR YAPILDI

Ana SayfaGÜNDEM

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İLGEZDİ: YÜKSEK PUANLILAR ELENDİ, HÜLLE İLE ATAMALAR YAPILDI

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Şube Müdürlüğü Görevde Yükse

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İLGEZDİ: SAĞLIK BAKANLIĞI ELEKTRONİK SİGARAYI MI TAVSİYE EDECEK?
CHP Sağlık Manifestosunu Açıkladı
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İLGEZDİ: TİYATRO DESTEKLERİ YİNE YANDAŞA

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Şube Müdürlüğü Görevde Yükselme sınavının yazılısından 90-95 puan alanlara düşük sözlü notları ile elendiğini açıklayarak, “Bakanlık şube müdürlüğü sınavında yazılıdan yüksek puan alanlar elenirken, 77,79, 79,17 gibi puan alanlar yüksek sözlü notları ile asil listede yer aldı. Diğer taraftan Devlet Opera ve Bale Genel Müdürlüğünde sınavsız olarak, hülle yolu ile de müdür atamaları yapıldı. Genel müdürlükte halen şoförlük ve sekreterlik yapan personeller sınavsız şube müdürü olarak atandı” dedi.

CHP Halkla İlişkiler, Sağlık, Kültür ve Sanattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, yaptığı yazılı açıklamayla şube müdürlüğü sınavında yazılıdan yüksek puan alanların elendiği, düşük puan alanların asil olarak başarı listesinde olduğunu ortaya koydu.

CHP’li Akkuş İlgezdi, “Yüksek yazılı puanı alanlar düşük sözlü puanları ile elenirken ya da yedekte kalırken, yazılıdan 10-12 puan düşük alanlar, yüksek sözlü notları ile asil listeye kondu. Bu torpilin, insan kayırmanın itirafıdır” diye konuştu.

Diğer taraftan Devlet Opera ve Bale Genel Müdürlüğünde 2017-2021 yılları arasında hülle yolu ile müdür olanları da açıklayan Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, “Sınavları kazanamayanlar sınavsız kadro olan müdür yardımcılığına atanıp merkeze şube müdürü olarak geçiyor. Sınavdan yüksek puan alanlar da eleniyor. Böyle bir adalet ve etik olamaz. Sadece Opera ve Bale Genel Müdürlüğünden hülle yolu ile şube müdürü olan 11 isimi tespit ettik. 12’nci isim için de çalışma yapıldığını biliyoruz. Ankara Opera ve Bale Müdürlüğünde boş bulunan müdür yardımcılığı kadrosuna hülleyle ataması yapılacak bir isim konuşuluyor” açıklamasında bulundu.

Hülle ile şube müdürü olanlar arasında 3 şoför bulunduğunu ifade eden CHP’li Akkuş İlgezdi, “Şube müdürü olarak atanan şoförlerden biri şeflik sınavında 48,98 puan alarak başarısız olduğu halde hülle ile şube müdürü yapılmış ve halen şoförlük yapmaktadır. Genel Müdürlük sekreteri de hülle yoluyla şube müdürü olarak atanmış ama sekreterlik görevini sürdürmektedir” dedi.

Akkuş İlgezdi, “Sınavlar için emek harcayan, ter döken çalışanlar yüksek puanlarına rağmen elenirken, hiç sınava girmeden hülle yolu ile atananlar Kültür ve Turizm Bakanlığında adaletin ve liyakatin yok olduğunun kanıtı. Bakanlık hülle yolu ile birçok atama yaparken, yeni bir atamaya da hazırlanıyor. Bu kabul edilemez” diye konuştu.

YORUMLAR

GAZETE9: 0
    DISQUS:
    ×
    × Whatsapp İhbar Hattı