CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Almanya Programını Keserek Türkiye’ye Döndü

Ana SayfaGÜNDEMSİYASET

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Almanya Programını Keserek Türkiye’ye Döndü

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkındaki mahkeme kararının ardı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Olsan Olsan 5’li Çetenin Tahsildarı Olursun
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Maltepe’de Milletin Sesi Mitinginde Konuştu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan “Kaçış Planı” Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkındaki mahkeme kararının ardından Almanya programını yarıda keserek Türkiye’ye döndü.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı’nda CHP yöneticileri ve milletvekilleri tarafından karşılandı. CHP lideri Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve partililer daha sonra Saraçhane’deki İBB binasına gitti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: İntikam Duygusunun Hangi Noktalara Taşındığını Gayet Net Görüyoruz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na 2 yıl 7 ay 15 gün hapis ve siyasi yasak cezası verilmesi nedeniyle Almanya programını yarıda kesti ve Türkiye’ye dönme kararı aldı. CHP lideri Kılıçdaroğlu, Almanya’dan İstanbul’a hareket etmeden önce gazetecilerin soruları üzerine şu açıklamayı yaptı:

“Az önce sosyal medya için bir açıklama yaptım. Şunu açıklıkla ifade edeyim; hukukun nasıl katledildiğini, bir kişinin iradesine teslim edilen devletin nasıl çürüdüğünü, adaletin nasıl çürüdüğünü, intikam duygusunun hangi noktalara taşındığını gayet net görüyoruz. Ama şundan hiç kimsenin endişe duymaması lazım. Biz sonuna kadar adaleti savunacağız. Adaletsizliği yapanlara da bunu asla bırakmayacağız.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Adalet, Adalet, Adalet!

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, incelemeler için bulunduğu Almanya’da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yargılandığı davanın bugünkü duruşması ile ilgili görüntülü açıklama yaptı. Konuyla ilgili video paylaşımını Twitter hesabından “Adalet, adalet, adalet” notuyla paylaşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Ekrem Başkan’ın ve İstanbulluların yargılandığı davaya bakan hakim, daha önce, “Sözlerin kime yönelik olduğu, muhatabı belli. Tartışmasız Süleyman Soylu’ya karşı kullanıldığı belli” demişti. Bunu diyen bir hakimin vereceği karar açık ve nettir. Beraat dışında verilecek her karar, saray talimatının ve kumpasın itirafı olacaktır. Sarayı son kez uyarıyorum: Yargının üzerinden elinizi çekin. Be halk kimsesiz değildir. Aklınızı başınıza alın.”

YORUMLAR

GAZETE9: 0
    DISQUS:
    ×
    × Whatsapp İhbar Hattı