CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Ana SayfaGÜNDEM

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Millet egemenliğinin yegâne yönetim biçimi olan Cumhuriyetimiz’in 98’inci yaşı kutlu olsun.Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk liderliğindeki mille

Kılıçdaroğlu: İktidarla Hizalanmayı Reddediyorum…
CHP Lideri Kılıçdaroğlu: “Erdoğan Zamları Geri Çekinceye Kadar Gelecek Hiçbir Elektrik Faturamı Ödemeyeceğim”
CHP Lideri Kılıçdaroğlu Gençlere Seslendi: “Faizli KYK Borçlarını Ödemeyin”

Millet egemenliğinin yegâne yönetim biçimi olan Cumhuriyetimiz’in 98’inci yaşı kutlu olsun.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk liderliğindeki milletimizin, binbir emek ve fedakârlık ile kurduğu Cumhuriyet, “Bilhassa kimsesizlerin kimsesi” olmak üzere inşa edilmiş, egemen güçlere karşı kazanılan zaferlerin ardından, milletimizin hiçbir ferdi öksüz kalmamıştır.

Günümüzde, ekonomik ve siyasi bir buhranın içerisinde bulunan ülkemizin, yine aynı ilkeye, sıkı sıkıya bağlanması şarttır. Milletimizin kara kışı atlatabilmesi için, Cumhuriyet’in en temel değerlerinden biri olan ‘Sosyal Devlet’e ihtiyaç ne kadar fazla ise, mevcut iktidarın uygulama ihtimali de o kadar azdır. Bu nedenle, kalbinde millet ve Cumhuriyet sevdası taşıyan bizlerin ilk hedefi, aç ve açıkta tek bir kişi kalmayacak şekilde halkımızı kucaklayarak, kara kışı atlatmaktır. Ardından yapılacak ilk seçimde millet iradesi tecelli edecek, Cumhuriyet, “Demokratik, laik, sosyal hukuk devleti” ilkesi temelinde, tüm kurumları ile tesis edilecek. İşte o büyük gün geldiğinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetleri aşmak üzere, Cumhuriyet’i demokrasi ile taçlandıracağız. Milletimize söz verdik, başaracağız!
Bu duygu ve inançla 98’inci yaşını kutladığımız Türkiye Cumhuriyeti’mizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşı Önderleri ve şehitlerini, terörle mücadelede şehit olan kahramanlarımızı rahmetle anıyorum. Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun.

Yaşasın Cumhuriyet!

Kemal Kılıçdaroğlu
CHP Genel Başkanı

YORUMLAR

GAZETE9: 0
    DISQUS: 0
    ×
    × Whatsapp İhbar Hattı