CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU: EY SARAYDAKİ EKONOMİ DEHASI, DOKUNDUĞUN HER ŞEYİ ELİNE YÜZÜNE BULAŞTIRDIN!

Ana SayfaGÜNDEMSİYASET

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU: EY SARAYDAKİ EKONOMİ DEHASI, DOKUNDUĞUN HER ŞEYİ ELİNE YÜZÜNE BULAŞTIRDIN!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı 2021 yılı tüketici ve üretici enflasyon ver

Ahmet Akın: Enerji Buhranı Süt Üreticilerini de Vurdu
Kur Asansör Gibi İnip Çıkarken Kimler Köşeyi Döndü Açıklayın
CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU, TBMM CHP GRUP TOPLANTISINDA KONUŞTU (12 EKİM 2021)

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı 2021 yılı tüketici ve üretici enflasyon verilerini değerlendirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TÜİK’in açıkladığı 2021 enflasyon verilerine ilişkin sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Açıklamasında ayrıca; metal sanayicilerinin, emekçilere önerdiği zam oranını da değerlendiren ve pazarlıkları yakından izlediğini belirten CHP Lideri Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:

“TÜİK yıllık tüketici enflasyonunu yüzde 36,08 seviyesinde ilan etti. Makyajladıkları rakamlarda bile üretici enflasyonu yüzde 80’e dayanmış. Bu daha az üretim, daha fazla hayat pahalılığı demek. Ey Saraydaki ekonomi dehası, dokunduğun her şeyi eline yüzüne bulaştırdın.

Bu arada metal sanayicileri, emekçilere yüzde 17 zam teklif etmişsiniz. Bu TÜİK’ten bile beter teklifinizi not ettik. Köleniz değildir emekçiler, bu gayriciddi tavrınızdan hemen vazgeçin ve emekçilerin alın terlerinin karşılığını verin. Pazarlıkları yakından izliyoruz, bilginiz olsun.”

YORUMLAR

GAZETE9: 0
    DISQUS:
    ×
    × Whatsapp İhbar Hattı