CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU: “SEN KİMSİN DE KİMİ AFFEDİYORSUN!”

Ana SayfaGÜNDEM

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU: “SEN KİMSİN DE KİMİ AFFEDİYORSUN!”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, “Kendisine çağrımdır, sen kimsin de kimi affediyorsun! O davaları geri çe

Kılıçdaroğlu: Sinan Ateş’in Ailesine, Yavrularına Verdiğimiz Söz Tutulacak
“GENÇLER AZ KALDI, ÖZGÜR GELECEK YAKIN!”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Olsan Olsan 5’li Çetenin Tahsildarı Olursun

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, “Kendisine çağrımdır, sen kimsin de kimi affediyorsun! O davaları geri çekme, sonuna kadar götür. Her şeyiniz yalan, her şeyiniz algı” diye seslendi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın açtığı 44 davadan 21’inin sonuçlandığını; bunların 18’inin reddedildiğini ve kalan 3 davadan 2’sinin de AİHM’den döndüğünü bildirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na açtığı 17 davayı geri çekti. Mahkemeye sunulan dilekçede, Erdoğan’ın 29 Temmuz 2016 tarihli konuşmasındaki, “Şu ana kadar şahsıma her türlü saygısızlığı, hakareti yapanları bir kereye mahsus olarak affediyorum ve davalarımı geri çekiyorum” sözlerine atıfta bulunuldu.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın bu açıklamasına karşın sosyal medya hesabından, “Kendisine çağrımdır, sen kimsin de kimi affediyorsun! O davaları geri çekme, sonuna kadar götür. Her şeyiniz yalan, her şeyiniz algı…” yanıtını verdi.
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun 4 ayrı tweet ile yaptığı açıklamaları şöyle:

“Şahıs çıkmış, ‘Kılıçdaroğlu’nu affediyorum’ söylemiyle, açtığı 17 davayı güya ‘Geri çekiyorum’ mesajı vermiş. Şimdi bu algıcıbaşının algılarını bir kenara itip, gerçekleri öğrenmenin zamanı.

2011’den bugüne kadar, Şahıs tarafından bana açılan dava sayısı 44’tür. Bu davalardan 21 tanesi nihai olarak sonuçlanmıştır. Diğer davaları devam etmektedir. Nihai sonuçlanan 21 davanın, 18 tanesi benim lehime, 3 dava da aleyhime sonuçlanmıştır.

Aleyhime sonuçlanan 3 davadan 2 tanesi AİHM’ye gitmiştir ve lehime sonuçlanmıştır. Şahıs Türk hukukunu tarumar ettiği için, dünyaya daha çok rezil olmamak adına, kalan davaları geriye çekmektedir.

Kendisine çağrımdır, sen kimsin de kimi affediyorsun! O davaları geri çekme, sonuna kadar götür. Her şeyiniz yalan, her şeyiniz algı…”

YORUMLAR

GAZETE9: 0
    DISQUS: 0
    ×
    × Whatsapp İhbar Hattı