CHP SÖZCÜSÜ ÖZTRAK: “BÖYLE ÇİRKİN BİR İSTİSMARI SİYASİ TARİHİMİZDE GÖRMEDİK”

Ana SayfaGÜNDEM

CHP SÖZCÜSÜ ÖZTRAK: “BÖYLE ÇİRKİN BİR İSTİSMARI SİYASİ TARİHİMİZDE GÖRMEDİK”

-“KİBİRLİ SES DUYULDUĞUNDA KANALI DEĞİŞTİRİN”-“20 ARALIK’TAN BU YANA YAPILAN ZAMLARI GERİ ALIN-“ENFLASYON RAPORU BAŞKA SÖYLÜYOR, SARAY VE BAKANI BAŞK

Bolu Belediye Başkanı Özcan ‘kesin ihraç’ istemiyle disipline sevk edildi
CHP GRUBUNDAN SURİYE TEZKERESİYLE İLGİLİ 14 SORU
Veli Ağbaba: Gri Pasaport Skandalı Yargı Skandalına Dönüştü

-“KİBİRLİ SES DUYULDUĞUNDA KANALI DEĞİŞTİRİN”
-“20 ARALIK’TAN BU YANA YAPILAN ZAMLARI GERİ ALIN
-“ENFLASYON RAPORU BAŞKA SÖYLÜYOR, SARAY VE BAKANI BAŞKA”

CHP Sözcüsü Öztrak, Saray’ın babasını 10 yıldır yattığı hapisten kurtarmak için kendisinden yardım isteyen bir çocuğu siyaseten kullandığını belirterek, “Koltuğunu korumak için küçücük çocukları istismar edecek kadar gözünün döndüğünü tüm milletimize gösterdi. Böylesi çirkin bir istismarı siyasi tarihimizde görmedik, duymadık” dedi.

Koltuğunu kaybetme korkusuyla, nefretten, kinden, hınçtan medet uman, siyaseten meflûç bir zihniyetin elinden çocukları kurtarmak gerektiğini ifade eden Öztrak, “Sandık gelene kadar, ailelerimizden bir istirhamımız var. Bu kin ve nefretin, evlerinize, çocuklarınızın tertemiz dimağına, ulaşmasına katiyen izin vermeyin. Ebeveyn kontrolünü elden bırakmayın. O kibirli ses televizyondan duyulduğunda, o kibirli yüz ekranda görüldüğünde kanalı değiştirin. Çocuklarımızı zehirlemesine izin vermeyin” diye konuştu.

CHP Sözcüsü Öztrak, Dolar kurunu 18 Liradan düşürmekle övünen Hükümete bir de çağrıda bulundu: “O zaman 20 Aralık’tan bu yana, gaza, elektriğe, akaryakıta yaptığınız tüm zamları geri alın. Millet bunun nedenini anlamadı. Kış günü insanları perişan etmekten vazgeçin. Gazdan, bebek bezinden, undan, tuzdan, milletin yediğinden, içtiğinden aldığınız vergilerden vazgeçin.”
Ocak ayında 12 aylık enflasyonun yüzde 50’yi aşmasının beklendiğini kaydeden Öztrak, Merkez Bankası’nın da Şubat-Haziran döneminde, enflasyonun yüzde 50-55 arasında kalabileceğini son Enflasyon Raporuyla kamuoyuna açıkladığını hatırlatarak, “Durum bu kadar açık ama her ne hikmetse sarayın kibirlisi ve yeni atadığı Nebati Bakan, pembe enflasyon tabloları çizmeye başladılar” değerlendirmesinde bulundu. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, bugün Genel Merkez’de MYK gündemine dair düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:

YORUMLAR

GAZETE9: 0
    DISQUS: 0
    ×
    × Whatsapp İhbar Hattı