CHP SÖZCÜSÜ ÖZTRAK: ÜLKEMİZİ DÖRT AYAKLI STRATEJİYLE BUHRANDAN ÇIKARACAĞIZ

Ana SayfaGÜNDEMSİYASET

CHP SÖZCÜSÜ ÖZTRAK: ÜLKEMİZİ DÖRT AYAKLI STRATEJİYLE BUHRANDAN ÇIKARACAĞIZ

CHP Sözcüsü Öztrak, Saray Hükümetinin bir yandan demokrasi ve ekonomiyi tahrip ettiğini, resmi verilere güven kalmadığını, paralel bütçelerle taahhüt

Faik Öztrak: “Türkiye Temiz Parayla Büyümeli, Kara Parayla Değil”
Faik Öztrak: “Tüm Gücümüzle Bu Haksızlığın Karşısında Duracağız”
CHP SÖZCÜSÜ ÖZTRAK: “ERDOĞAN SEBEPTİR, ŞAHLANAN DOLAR SONUÇTUR”

CHP Sözcüsü Öztrak, Saray Hükümetinin bir yandan demokrasi ve ekonomiyi tahrip ettiğini, resmi verilere güven kalmadığını, paralel bütçelerle taahhütler altına girdiğini belirterek, “İş başına gelir gelmez ilk 1 ay içinde, yıkımın gerçekçi bir fotoğrafını çekeceğiz. Çok hızlı bir şekilde, Stratejik Planlama Teşkilatı’nı kuracağız. Yukarıda belirttiğimiz ilkelere uygun elbiseyi dikebilmek için, elimizdeki kumaşı bir göreceğiz” dedi.

Bunun ardından tutarlı bir eylem planını istişareyle hazırlayacaklarını ve 3 ay içerisinde uygulamaya koyacaklarını ifade eden Öztrak, “Bunları uygulamaya başlamamızla birlikte daha birinci günden itibaren güven yeşermeye başlayacak” değerlendirmesinde bulundu.

Öztrak CHP iktidarının ikinci üç ayında ise yıpratılan kurumları hızla ayağa kaldıracaklarını belirterek, “Türkiye’de ilk 6 ayda iklim değişecek. Hayat bayram olacak. Yeniden gülümseyeceğiz” diye konuştu.

Türkiye’yi buhrandan “Üç Yeni K” ve “Dört Ayaklı bir Strateji” ile çıkaracaklarını anlatan Öztrak, Yeni Kurumlar, Yeni Kurallar ve Yeni Kadrolarla uygulayacakları stratejinin üzerinde yükseleceği 4 sütunu şöyle sıraladı:

“Hukuk devleti ayağa kaldırılacak”, “Üreterek zenginleşen Türkiye olacak”, “Zenginlik hakça paylaşılacak”, “Tüm bu yapının sürdürülebilirliği için gerekli önlemler alınacak.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, bugün Genel Merkez’de MYK gündemine dair düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:

YORUMLAR

GAZETE9: 0
    DISQUS: 0
    ×
    × Whatsapp İhbar Hattı