CHP’Lİ BÜLBÜL’DEN ÇED RAPORLARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA “AKP’NİN ÇEVRE VE DOĞA DÜŞMANLIĞI BİTMİYOR”

Ana SayfaYEREL

CHP’Lİ BÜLBÜL’DEN ÇED RAPORLARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA “AKP’NİN ÇEVRE VE DOĞA DÜŞMANLIĞI BİTMİYOR”

CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, Aydın'ı ilgilendiren çevre sorunlarına ilişkin açıklamada bulundu.Çevre ve

Aydın Büyükşehir Belediyesi Dört Çeşit Yemeği 15 Liradan Sunmaya Başladı
AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ NÂZIM HİKMET’İ ANDI
CHP’li 11 Büyükşehir Belediye Başkanı Aydın’da buluştu

CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, Aydın’ı ilgilendiren çevre sorunlarına ilişkin açıklamada bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül’ün verdiği soru önergesini yanıtladı.

Bakan Kurum, son 5 senede Aydın’da 242 yatırım projesi için “ÇED gerekli değildir”, 48 proje için ÇED olumlu kararı verildiğini, sadece 4 yatırım için ise “ÇED gerekli” raporu istendiğini açıkladı.

“HALKIMIZIN SAĞLIĞI BOZULUYOR”

ÇED gerekli değildir kararlarıyla açılan tesisler nedeniyle halk sağlığının hiçe sayıldığını belirten CHP’li Bülbül, “Bizler Aydın için havza bazında kümülatif etki değerlendirmesi, sağlık etki değerlendirmesi yapılmasını beklerken, Bakanlık ÇED raporu hazırlanmasına dahi gerek duymuyor. Aydın ovasının zeytini, inciri, JES’lerle kirlenen suları, kötü kokulu havası, maden ocakları nedeniyle talan olan alanları Bakanlık için gereksiz şeyler. Hızlıca çıkarılan ÇED gerekli değildir kararlarıyla topraklarımız, sularımız denetimsizce kirletiliyor, halkımızın sağlığı bozuluyor” dedi.

“ÇEVREYE ZARARLARI DÜŞÜNÜLMEDEN ONAY VERİLİYOR”

Bülbül sözlerini, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı çevreye olumsuz etkileri olan yatırımlara zararları düşünülmeden onay verdiğini itiraf etti!AKP iktidarının çevre, doğa düşmanlığı bitmiyor.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

GAZETE9: 0
    DISQUS: 0
    ×
    × Whatsapp İhbar Hattı