Faik Öztrak: “Bu Hükümet Eve Deli, Ele İyi”

Ana SayfaSİYASETYEREL

Faik Öztrak: “Bu Hükümet Eve Deli, Ele İyi”

CHP Sözcüsü Öztrak, Türkiye’nin sadece hayat pahalılığını, işsizliği ve yoksulluğu değil artık açlığı ve sefaleti konuşmaya başladığını belirterek, “

CHP SÖZCÜSÜ ÖZTRAK: “UÇURACAK DEDİKLERİ REJİM TÜRKİYE’Yİ LİGDEN DÜŞÜRDÜ”
KILIÇDAROĞLU, MEZİTLİ BELEDİYESİ KÜLTÜR MERKEZİ AÇILIŞ TÖRENİNDE KONUŞTU
CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI KARABIYIK: BAĞIŞLARA DAYANAN BİR MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BÜTÇESİ OLAMAZ

CHP Sözcüsü Öztrak, Türkiye’nin sadece hayat pahalılığını, işsizliği ve yoksulluğu değil artık açlığı ve sefaleti konuşmaya başladığını belirterek, “Eve deli, ele iyi bir hükümet ülkemizi yönetiyor. Kendi vatandaşını unutan, çocuklarımızın karnını doyuramayan, ailelerin feryatlarını duymayan, gençlerimizin bir ev, bir araba alabilme umudunu elinden çalan bir hükümet bu ülkeyi yönetiyor” diye konuştu.

Öztrak, ülkede artık IŞİD militanlarının fidye toplamaya başladığını, buna karşın Erdoğan’ın huzurdan bahsettiğini ifade ederek, “CHP iktidarında Ortadoğu Barış ve İşbirliği Teşkilatını kuracağız. Ülkemizdeki Suriyelilerin, güvenli bir şekilde ülkelerine gitmesi için masaya oturacağız. Ve onları en geç iki yıl içerisinde, güven içinde ülkelerine yolcu edeceğiz” dedi.

Enflasyondaki düşüş beklentisi için önce Ocak ayını, sonra Nisan ayını, ardından yaz aylarını, son olarak da yıl sonunu işaret eden Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’yi eleştiren Öztrak, “Oynamayı bilmeyen gelin, yerim dar dermiş. ‘Enflasyonla nasıl mücadele edilir bilmiyorum’ demeye, bir türlü dili varmıyor. Onun yerine türlü çeşitli bahaneler uyduruyor. Enflasyon, baz etkisiyle kendiliğinden gerileyecekse, siz o koltuklarda niye oturuyorsunuz?” değerlendirmesinde bulundu.

Cari açığın yılın ilk 2 ayı itibariyle 12,1 milyar dolarla tarihi rekorunu kırdığını söyleyen Öztrak, “Cari fazlayla enflasyonu düşürme modeli bugün itibariyle iflas etti” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de artan yoksulluğun sonucu olarak yetersiz beslenmenin çocuklarda gelişme sorunlarına neden olduğunu kaydeden Öztrak, “Bu iktidar sayesinde, bu hükümet sayesinde, saray sayesinde bir nesli kaybediyoruz. Öyle bir nesli kaybetmek kolay değil. Bu kaybın telafisi bir yıl değil, üç yıl değil, beş yıl değil… Yıllarca bir nesil boyu sürüyor” dedi.

Artan fiyatlar karşısında karı-koca çalışan bir aile için bile artık ev almanın hayal olduğunu söyleyen Öztrak, “Saray rejiminde, bu ülkede ev sahibi olma hakkı artık, sadece zenginlere, Ruslara, Körfez Şeyhlerine ait oldu. Bizim paramızı pul ettiler. Elin parasını bol ettiler” diye konuştu.

Ulaştırma Bakanı’nın “Atatürk Havalimanı hikâyesi bitti” sözlerine tepki gösteren Öztrak, “Evet bu ülkede hikâyesi biten birileri var. Ama o, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adını taşıyan, havaalanı değil, sizsiniz! Siz! Saray ve şürekâsı. Atatürk’ün içinde olduğu hiçbir hikâye bitmez. Ama sizlerin gideceğiniz yol da, anlatacağınız hikâyeler de bitti” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak bugün Genel Merkez’de MYK gündemine dair yaptığı basın toplantısında şunları söyledi:

YORUMLAR

GAZETE9: 0
    DISQUS: 0
    ×
    × Whatsapp İhbar Hattı