Faik Öztrak: “Hesabı Ödeme Sırası Sarayda”

Ana SayfaGÜNDEMSİYASET

Faik Öztrak: “Hesabı Ödeme Sırası Sarayda”

CHP Sözcüsü Öztrak, Erdoğan’ın “Külfeti beraberce sırtlayacağız” sözlerini eleştirerek, “İnsafları kurusun. Ülkenin tüm nimetlerini, beslemeleriyle,

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İLGEZDİ: TİYATRO DESTEKLERİ YİNE YANDAŞA
CHP Lideri ve Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu, “Ulaşım Esnaf Odaları ve Birlikleri İftar Buluşması”na Katıldı
Faik Öztrak: “Ek Bütçede Faize 89 Milyar Lira Daha… Bu Bir Rekor!”

CHP Sözcüsü Öztrak, Erdoğan’ın “Külfeti beraberce sırtlayacağız” sözlerini eleştirerek, “İnsafları kurusun. Ülkenin tüm nimetlerini, beslemeleriyle, yanaşmalarıyla, yandaşlarıyla beraber yiyip bitirdiler. Şimdi hesap ödeme zamanı geldi masadan kaçmaya, hesabı da millete yıkmaya çalışıyorlar. Hiç kimse kusura bakmasın. Öyle hesabı paylaşmak falan yok. Şimdi hesap ödeme sırası sizde. Tüm bunların hesabını, sandıkta milletimize, çatır çatır vereceksiniz” diye konuştu.

Bu hafta Hazine’nin uluslararası piyasalara dolarla, ABD’nin aynı vade için ödediği faizin dört katı kadar faizle kira sertifikası ihraç ettiğine dikkat çeken Öztrak, “1999’dan bu yana uluslararası piyasalarda, bu şekilde yapılan borçlanmalarda, Pakistan, Endonezya ve Maldivler’le beraber en yüksek faiz ödeyen ülke olduk. Erdoğan’ın ‘faiz sebep, enflasyon sonuç’ safsatası, sonunda yine faiz lobilerini abat etti” dedi.

Öztrak, Hazine ve Maliye Bakanı Nebati’nin “Londra’ya selam vermemiz lazım” sözlerini hatırlatarak, “Demek bu sözler boşuna değilmiş. Hazine’nin bu ay ve gelecek ay toplam 5 milyar 400 milyon dolar dış borç ödemesi var. Londra’daki bankerlere bu hükümet mecbur kalmış. Tefeci faizi ödeyerek onlara selam veriyor” değerlendirmesinde bulundu.

Saray’ın ülkenin kasasının dibini sıyırdığını kaydeden Öztrak, “Şimdi ne yapacaklarını şaşırdılar. Önce babalardan dolarları istediler. Şimdi analardan altınlarını istiyorlar. Herhalde sırada çocuklar var. Yakında onlardan da kumbaralarını isterlerse, hiç şaşırmayın” dedi.

Hükümetin “Hepimiz aynı gemideyiz” sözlerini de değerlendiren Öztrak, “Bir yanda ucuz yağ almak için soğukta kuyruklarda saatlerce bekleyen Polatlılı hemşerilerimiz. Diğer yanda altın varaklı tahtta oturan Kaçak Sarayın Kibirlisi. Bunlar bıraktık gemilerini, evlatlarının gemiciklerine bile, milletimizi yolcu olarak almazlar. Bunlar milletimizi gemilerine ancak kürek mahkûmu ederler” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, bugün Genel Merkez’de düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:

YORUMLAR

GAZETE9: 0
    DISQUS: 0
    ×
    × Whatsapp İhbar Hattı