Faik Öztrak: “Milletin Cüzdan Boşsa, Hükümetin Vizyonu da Boştur”

Ana SayfaGÜNDEM

Faik Öztrak: “Milletin Cüzdan Boşsa, Hükümetin Vizyonu da Boştur”

CHP Sözcüsü Öztrak, tüm Cumhuriyet Hükümetlerinin kullandığı kaynağın 4 katını kullanan Saray Hükümetlerinin bunca kaynağa rağmen Türkiye’yi 2023 hed

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AĞBABA: AKP’Lİ SİYASETÇİLERİN ACİL PSİKOLOĞA GİTMELERİNE İHTİYAÇ VAR
SON BİR YILDA BENZİNE GELEN ZAM YÜZDE 94
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Maltepe’de Milletin Sesi Mitinginde Konuştu

CHP Sözcüsü Öztrak, tüm Cumhuriyet Hükümetlerinin kullandığı kaynağın 4 katını kullanan Saray Hükümetlerinin bunca kaynağa rağmen Türkiye’yi 2023 hedeflerinin yarısına bile ulaştıramadığına dikkat çekerek, “20 yılda millete verdiği hiçbir sözü tutamayan, millete taahhüdünü yerine getiremeyen saray, şimdi çıkmış önümüzdeki yüzyıl için milletten yetki istiyor. Pes doğrusu… Sen gelecek 100 yılı bırak, 2023’e 2 ay kala, 2023 hedeflerini neden tutturamadın? Çık millete bunun hesabını önce bir ver” dedi.

Her sıkıştığında ya bir asır önceye ya da bir asır sonraya kaçan Saray Hükümetinin konuşmadığı tek şeyin bugün olduğunu belirten Öztrak, “Bugün mutfakta tencereler kaynamıyor. Milletin cüzdanı bomboş. Milletin cüzdanını boşaltan hükümetin vizyonu da boştur. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz” değerlendirmesinde bulundu.

CHP olarak TOGG’un ilk aracının seri üretim bandından inmesini sevinçle karşıladıklarını kaydeden Öztrak, aracın satışının başlayacağı 4 ay sonrası için fiyat verilememesini, Erdoğan’ın ekonomiyi getirdiği yerin itirafı olarak niteledi. Öztrak, “Ülkede dört ay sonrasını öngörülemez hale getirenler, bir asır sonrası için ülkeye ufuk, vizyon vermeye kalkıyorlar. Pes diyorum” diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, bugün Genel Merkez’de MYK gündemine ilişkin düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:

YORUMLAR

GAZETE9: 0
    DISQUS:
    ×
    × Whatsapp İhbar Hattı