Faik Öztrak: “Yarım Ekonomist Ülkeyi Berbat Etti”

Ana SayfaSİYASET

Faik Öztrak: “Yarım Ekonomist Ülkeyi Berbat Etti”

CHP Sözcüsü Öztrak, Saray hükümetlerinin 20 yıl içerisinde, kendinden önceki hükümetlerin 79 yılda harcadığı paranın 4 katını harcadığını belirt

CHP Sağlık Manifestosunu Açıkladı
KILIÇDAROĞLU, MEZİTLİ BELEDİYESİ KÜLTÜR MERKEZİ AÇILIŞ TÖRENİNDE KONUŞTU
Ağbaba: Gitmesi Gereken Pakdemirli Değil Erdoğan’dır

CHP Sözcüsü Öztrak, Saray hükümetlerinin 20 yıl içerisinde, kendinden önceki hükümetlerin 79 yılda harcadığı paranın 4 katını harcadığını belirterek, “Türkiye’yi en büyük ekonomi arasına sokmayı vadettiler ama kullandıkları bunca kaynağa rağmen ülkeyi ilk 20’den düşme sınırına getirdiler. Atalarımız ‘Yarım doktor candan, yarım hoca dinden eder’ demiş. Erdoğan’da tüm ülkeye şunu gösterdi ki, kibre düşmüş ‘yarım ekonomist’ de ülkeyi berbat eder” dedi.

CHP’nin “Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini” ve “Yeşil dönüşümü” referans alan dört ayaklı stratejisine dikkat çeken Öztrak, “Türkiye’yi içine düşürüldüğü hibrid demokrasi, vasat teknoloji ve vasat gelir tuzaklarından biz çekip çıkaracağız. Türkiye yeniden yapılanan arz zincirlerini, küresel ekonomideki yeni fırsatları en iyi şekilde kullanarak, hak ettiği sıçramayı yapacak” değerlendirmesinde bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları belirtti:

HÜKÜMET BÜYÜK KAYNAKLAR KULLANIP BÜYÜK FIRSATLARI HEBA ETTİ

1980’den 2022’ye acıklı bir “Az gittik, uz gittik, dere tepe düz gittik, bir arpa boyu yol gidemedik” hikâyesi… 1980’de küresel gelirin binde 9’una sahiptik. 20 yıllık AK Parti hükümetlerinden sonra binde 8’ine. Çok büyük kaynaklar kullanıp, çok büyük fırsatları heba ettiler.

KENDİNDEN ÖNCEKİ TÜM HÜKÜMETLERİN HARCADAĞI PARANIN 4 KATINI HARCADI

Atadan, deden kalan mirası 63 milyar dolara satacaksın. İçerden dışardan 130 milyar dolar borç alacaksın. Milletten 2 trilyon 494 milyar dolar vergi toplayacaksın. Önceki hükümetlerin 79 yılda harcadığının 4 katını, 20 yılda harcayacaksın. Ve ülkeyi ilk 20’den düşme sınırına getireceksin.

YARIM DOKTOR CANDAN, YARIM HOCA DİNDEN EDER… YARIM EKONOMİST DE…

Atalarımız ne güzel demiş: “Yarım doktor candan eder, Yarım hoca dinden eder.” Erdoğan’da tüm ülkeye şunu gösterdi ki, kibre düşmüş “Yarım ekonomist” de ülkeyi berbat eder.

ÜLKEMİZİ HİBRİD DEMOKRASİ, VASAT TEKNOLOJİ, VASAT GELİR TUZAĞINDAN BİZ ÇIKARACAĞIZ

Ama artık bu vasatlıktan kurtulmaya çok az kaldı. CHP, “Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri” ve “Yeşil dönüşümü” referans alan dört ayaklı stratejisiyle Türkiye’yi içine düşürüldüğü “hibrid demokrasi”, “vasat teknoloji, “vasat gelir” tuzaklarından çekip çıkaracak. Türkiye yeniden yapılanan arz zincirlerini, küresel ekonomideki yeni fırsatları en iyi şekilde kullanarak, hak ettiği sıçramayı yapacak. Biz kazanacağız, Türkiye kazanacak. Biz kazanacağız, 85 milyon kazanacak. Katılın bize!

YORUMLAR

GAZETE9: 0
    DISQUS: 0
    ×
    × Whatsapp İhbar Hattı