Kılıçdaroğlu: Erdoğan’ı muhatap almak bile yanlış

Ana SayfaGÜNDEMSİYASET

Kılıçdaroğlu: Erdoğan’ı muhatap almak bile yanlış

CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Erdoğan'ı muhatap almak bile yanlış aslında. Akli melekeleri yerinde mi onda da ciddi endişelerim var. Bir insan ülkesine b

CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU’NDAN KADINLARA 6 VAAT
‘BUGÜN YAŞADIKLARIMIZIN SEBEBİ 1970 PETROL KRİZİDİR’ DE DİYEBİLİRDİN
CHP Lideri ve Cumhurbaşkanı Adayı Kılıçdaroğlu, Halk TV’de “Lider Masası” Canlı Yayınına Katıldı

CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Erdoğan’ı muhatap almak bile yanlış aslında. Akli melekeleri yerinde mi onda da ciddi endişelerim var. Bir insan ülkesine bu kadar ihanet içinde olamaz” diye konuştu.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin UysalCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu CHP Genel Merkezi’nde ziyaret etti.İki lideri görüşmenin ardından kameralar karşısına geçerek açıklamalarda bulundu.

‘Siz konuşmayın ben konuşacağım diyor, demokrasinin d’sinden dahi haberi yok’

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:“Bu ülkede yaşayan, üretim yapan, çalışan, çiftçisi, emekçisi herkesin konuşmaya hakkı var. Siz konuşmayın ben konuşacağım diyor, demokrasinin d’sinden dahi haberi yok.

‘Devleti yönetemiyorlar’

Devlet akılla yönetilir. Sana bilim vurgusu, ahlak vurgusu yapıyor ona da karşı çıkıyorsun. Devleti yönetemiyorlar. Yönetemediklerini sokaktaki sadece vatandaş da görüyor.

‘Bir avuç insana hizmet ediliyor, hayal aleminde yaşıyor bunlar’

Hangi faiz indi? Çiftçinin, esnafın, tüccarın, bankalara borçlanan vatandaşı indi mi hayır. Kimin faizi indi? Vatandaşa yansıyan bir şey yok. Merkez Bankası, düşük faizle kredi açıyor, bankalar kredi alıyor, Hazine borçlanmak istiyor, yüzde 14’ten aldığı krediyi yüzde 22’den satıyor. Bankalar kazanıyor. Bir avuç insana hizmet ediliyor, hayal aleminde yaşıyor bunlar.

Erken seçim çağrısı

Ne konuşursa konuşsun Erdoğan ülkeyi yönetemez. Yönetimiyor zaten. Bir ülke bilgi, birikim, adaletle yönetilir. Devleti almışsın bir kişiye teslim etmişsin bir kişi istediğini yapıyor. TÜİK’e telefon ediyor, rakamı şöyle beyan edeceksiniz diyor. Kimsenin umutsuz olmasına gerek yok. Kalınan her günün maliyeti artıyor, onun için bir an önce sandığı getirin diyoruz. Bu millet daha fazla zulüm görmesin. İnsanlar biraz nefes alsın. Dostlarımızla yapacağız.”

YORUMLAR

GAZETE9: 0
    DISQUS: 0
    ×
    × Whatsapp İhbar Hattı