Kılıçdaroğlu, Hatay’da “Millet Buluşması”nda Konuştu

Ana SayfaGÜNDEM

Kılıçdaroğlu, Hatay’da “Millet Buluşması”nda Konuştu

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün; deprem bölgesi Hatay’da düzenlenen “Millet Buluşması”na katı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Giresun’da: “Bu Kardeşiniz, Bütün Haksızlıkları Bitirecek”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Bartın Amasra’da
CHP Lideri Kılıçdaroğlu: “Pazartesi Parti Örgütümüz Suç Duyurusunda Bulunacak, Konu SPK…”

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün; deprem bölgesi Hatay’da düzenlenen “Millet Buluşması”na katıldı. Kılıçdaroğlu, “Allah nasip eder iktidarda olduğumuzda herkesin anahtarını teslim edeceğiz beş kuruş almayacağız. Hiç endişe etmeyin. Bakın değerli kardeşlerim beş kuruş almayacağız dedim zaten almak suç. Alırsanız suç. Niçin? Anayasa 125’inci maddede gayet açık düzenleme var. Diyor ki, ‘İdare’, yani devlet, ‘Kendi eylem ve işlemlerinden’, yani kendi attığı imzalardan ‘doğan zararı ödemekle yükümlüdür’ diyor. Bu kadar açık bu kadar net bir hüküm var. Eğer bir helalleşme olacaksa anahtarı teslim edeceksiniz. Ölen canlar için vatandaşlarımız için özür diyeceksiniz. Helalleşme o zaman olur. Anahtarı vereceksiniz ‘gel helalleşelim’ diyeceksiniz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, deprem felaketinden etkilenen Hatay’da düzenlenen Millet Buluşması’nda konuştu. CHP lideri ve Cumhurbaşkanı Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

YORUMLAR

GAZETE9: 0
    DISQUS:
    ×
    × Whatsapp İhbar Hattı